" />
menu close menu İletişim 0537 303 60 19

Vefk Nedir

Vefk

vefk vefk Vefk Nedir vefkİslam dünyası her dönem bilim dallarına ve bilim insanlarına ne kadar büyük önem verdiğini net bir şekilde göstermiş hatta peygamber efendimiz (sav) dahi “İlim Çin’de bile olsa gidiniz ve alınız” sözü ile bizleri her zaman bilime yönlendirmiştir. Tarihin her döneminde farklı alanlarda çok başarılı ve ismini tüm dünyaya duyurmuş olan Müslüman bilim adamlarının olması da dinimiz açısından her zaman bir övünç kaynağı olmuştur. Bunlardan biri olan vefk, insanların hayallerine kavuşmak veya manevi koruna altına girmek için denedikleri çok özel ve gizemli bir alandır.

Çok büyük bir bilgi birikim gerektirmesi ve herkesin bu konudaki uygulamaları istedikleri gibi yapmamaları vefk işlemlerini her zaman özel kılmıştır. Tam anlamı ile istenen sonucu vermesi istenen bir vefk işleminde uyulması gereken en önemli konu çizilen karelerin içine yazılan sayıların toplamlarının hem yukarıdan aşağıya hem de sağdan sola aynı sayıyı vermesidir. Bu özel işlemleri yaparken öncelikle bir kağıt veya deri parçasının üzerine aynı adetlerde karelerden oluşan bir şekil çizilir. Daha sonra bu karelerin içine vefk işleminin amacına uygun olarak seçilen harf veya sayılar yazılır ve sayıların toplamlarının her yönde aynı olmasına özen gösterilir.

Zaten bu sayılar aynı rakamı vermiyorsa mutlaka yapılan işlem baştan sona kadar tekrar kontrol edilmeli ve nerede hata varsa hemen düzeltilmelidir. Bu duruma dikkat edilmediği takdirde verilen tüm emekler boşa gidecek ve vefk işlemi istenen sonucu kesinlikle vermeyecektir. Daha sonra eğer gerek görülürse yapılan bu çizimin içine insanların kişisel bilgileri veya konu ile alakalı olan Esma-ül Hüsna’lar da yazılabilir. Çizim yapılan bu kağıt parçası veya deri parçası hiçbir şekilde dış etkenlerden etkilenmeyecek şekilde sarıldıktan sonra vefk işlemini yaptıran kişilere verilip ya çok gizli bir yerde saklaması yada sürekli olarak üstünde taşıması istenir.

Geçmiş dönemlerde insanların vefk işlemleri ile birçok farklı sorundan kurtuldukları ve amaçlarına çok kolay bir şekilde ulaştıkları görülmüştür. Hatta bugün birçok farklı müzede sergilenmekte olan tarihi ürünlerde dahi eski devirlerde vefk işlemlerine verilen önemi görmek mümkündür. Özlellikle hırka, kalkan, kılıç, ok veya benzeri ürünlerde rastlanılan birçok vefk çizimi, o dönemlerde de insanların bu özel konuya ne kadar önem verdiklerini ve özellikle manevi anlamda vefk uygulamalarından ne kadar çok faydalandıklarını gözler önüne sermektedir. Her ne amaçla olursa olsun vefk uygulamalarında insanların olumsuz sonuç alacaklarına karşı olan inançlarını her zaman korumaları ve bu konuda daima kendilerini telkin etmeleri çok önemlidir.

Ayrıca aradan ne kadar uzun zaman geçerse geçsin istenen sonuçlar alınana kadar son derece sabırlı ve dirayetli bir şekilde beklemek, vefk uygulamalarını yapan kişilerin verdikleri bilgiler ışığında hareket etmek ve daha da önemlisi peygamberlerin bile çok büyük güven duydukları bu uygulamalara sonuna kadar güvenmek istenen sonucun alınması için büyük önem arz etmektedir. Günümüzde de çok büyük ilgi gören ve vefk uygulamalarının başarılı bir şekilde yapabilen kişilerin oldukça yoğun bir şekilde çalışıyor olmaları da bu özel uygulamaların halen popülerliğini koruduğunu bizlere göstermektedir. Dünyanın her yerinde Müslümanların çok büyük ilgi gösterdikleri bir konu olan ve bu konuda çok çeşitli çalışmalara sahne olan vefk uygulamaları, birçok kişinin amaçlarına ulaşmak için yardım aldıkları manevi uygulamalar olarak kabul edilse bile bu uygulamalardan vazgeçemeyen ve her konuda mutlaka kendilerine net bir şekilde yardım ettiklerini savunan kişilerin sayıları da hiçte az değildir.

Bu sayfayı paylaşın...Share on Google+ vefk Vefk Nedir google0Share on Facebook vefk Vefk Nedir facebook0Tweet about this on Twitter vefk Vefk Nedir twitterShare on Tumblr vefk Vefk Nedir tumblr0Share on VK vefk Vefk Nedir vkShare on Reddit vefk Vefk Nedir reddit1Email this to someone vefk Vefk Nedir email
16 Ocak 2014 | medyumluk | 1
Etiketler:, , ,

Bir Yorum Yapıldı Vefk Nedir

  1. Kadersizim diyor ki:

    Hocam ben 11 yıl önce boşandım iki oğlum var yetişkinler ikiside, kocam başka bir kadın la evlendi kadın büyü yaparak evimi dağıttı. Baba evin de 11 yıl bitti evlenip yuva kurmak istiyorum kimsenin yuvasında evinde gözüm yok, hayırlısıyla ben de yuva kurmak istiyorum talipler çıkıyor ama hiç bir şekilde evlilik le sonuçlanmıyor. İş arıyorum bulamıyorum eş istiyorum olmuyor ne yapmam gerekiyor çok sıkıntılı yım bana yardımcı olurmusunuz. Allah razı olsun

    Yorum Detayı

YORUM YAPIN

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

1
×
Merhaba, 7/24 hiç çekinmeden WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz. Mesaj yazmak için WhatsApp iconuna tıklayınız.
error: Content is protected !!
Medyumlar
Medyum
İstanbul Medyum
Medyum
İstanbul Medyum
Medyumlar
Medyum
Medyum
Medyum Tavsiye
İstanbul Medyum Tavsiye
Medyumlar